eXTReMe Tracker

Nowości
25.12.21 - Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!
03.12.21 - Historia pomocy – o rodzinie Józefa i Pauliny Matusiewiczów, którym Instytut Yad Vashem nadał tytuł Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.
15.10.21 - po 20 latach istnienia naszego projektu Matusewicze mają swój hymn! Serdeczne podziękowania dla Pana Ryszarda Matusewicza z Polski za skomponowanie i wykonanie muzyki. To jest białoruskojęzyczna wersja hymnu:
19.01 - W dniu Objawienia Pańskiego Dzmitrzy Matusiewicz ze wsi Energetikov pozostaje wierny tradycjom:
Matusiewiczowie są odważni!

2020

25.12 - Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!Życzę dla Matusiewiczów i dla wszystkich dobrych ludzi powodzenia, miłości, siły i dobrego ducha!
25.10 - Arolsen Archives to jedno z największych na świecie archiwów prześladowań narodowych socjalistów. Ta międzynarodowa usługa śledzenia obejmuje ponad 26 milionów dokumentów. Na temat Matusewiczów są wiele materiałów. Podziękowania dla Stanisława Wójcika.
31.03 - Szanowni Państwo! Proszę dbać o siebie i swoich bliskich, przestrzegać ustalonych zasad i zaleceń mających na celu ograniczenie dystrybucji COVID-19. Mamy nadzieję na najlepsze.
12.02 - Szanowni Państwo! Czas pomyśleć o miejscu następnego spotkania Matusewiczów. Czekamy na pomysły i sugestie!
16.01 - Dzmitry Matusiewicz z białoruskiego miasta Dawyd-garadok przysłał nam wspaniałe zdjęcie: są uczestniki wyjątkowej ceremonii rytualnej Koniki. W centrum znajduje się sam Dzmitry, jego córka po lewej, siostrzeniec po prawej. Brawo! Niech cały rok będzie tak miły i pozytywny! :-)
Matusiewicz, Matusewicz, Koniki, Boże Narodzenie

2019

24.12 - Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku, szanowni Państwo!
11.11 - Kolejne szczere spotkanie Matusiewiczów: Radosław i Dmitri spotkały się w Polsce.
Spotkanie Matatewiczów. Żywią i Bronią - dewiza kosynierów z czasów insurekcji kościuszkowskiej
Matusiewiczy są potęga!
Kosynier i rycerz

10.08 - 10 sierpnia w Królewskim Grodnie odbyło się 7 spotkanie Matusewiczów. W wydarzeniu wzięli udział Matusewiczy z Białorusi, a także goście z Rosji. Organizatorzy przeprowadzili ciekawą wycieczkę po starym mieście, a także przygotowali oryginalny program rozrywkowy. Specjalny smak imprezy został dodany przez sztandar rodzinny, jaki został zrobiony dzień wcześniej. Spotkanie Matusewiczów. Historia nazwiska.Genealogia.
Matusewiczy w Grodnie. Rodowód. Szlachta.

2018

26.12 - Tradycyjne gratulacje dla wszystkich Matusewiczów od Andrieja Pawłowicza z Moskwy - jest tutaj.
25.12 - Wesołych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku!
28.11 - Julia z Opoczna napisała do nas, że chce być popularną piosenkarką. Więcej informacji o Juliij jest w dziale "Tworczość".


2017

25.12 - Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku! Tylko najlepsze życzenia z Białorusi!
10.12 - Szanowni Państwo! Mój nowy projekt - Zabawki od pradziadka.

Zabawki od pradziadka ... Nie można już wiedzieć, kto pierwszy z moich przodków wyciął je z kory sosny 100, 200 lub 500 lat temu ... Tradycja przechodzi z dziadka na wnuka, z ojca na syna. Rzeczywiście sztuka ludowa. Prosta i niepowtarzalna. Naprawdę czujesz, że te formy są naładowane pozytywną energią, z roku na rok akumulują w sobie dobre emocje swoich właścicieli.

Zestaw prezentowy zawiera figurkę zwierzęcą wyrzeźbioną z kory stuletniej sosny, osobistą pocztówkę z imieniem kupującego i życzeniami z Białorusi. A także figurki oraz magnesy z kasztanow.

Cena zestawu wynosi Zł 70 (w tym koszty pocztowe).

Ważne: wszystkie fundusze otrzymane z projektu są przeznaczone na odbudowę terenu (domu i przylegającego terytorium) we wsi, gdzie moi przodkowie osiedlili się 200 lat temu.

Kliknij tutaj, aby zamówić i dowiedzieć się więcej. (wyślij e-mail na matusewicz@matusewicz.org).
Matuseviches settled 200 years ago in this village

03.10 - V Międzynarodowe spotkanie Matusewichów - wideo:

13.08 - V Międzynarodowe spotkanie Matusewichów odbyło się wczoraj w wiosce Vesioły Ugoł dzielnicy Dzierżynsk (Kojdanowo) w regionie mińskim. W życzliwej atmosferze uczestnicy wymieniali wieści, opowiadali o swoich przodkach, dyskutowali o wynikach swoich badań genealogicznych. Uczestniczyłi w spotkaniu Matusewiczy z Mińska, Kojdanowskiego i Nieswiźskiego regionów, Czerwienja, Grodno i Hamburgu.


11.04 - Niewielka amatorowa wideo prezentacja o przywrócenie mojego rodowódu. Uważa się, że informacja w tym formacie będą bardziej zrozumiała dla młodzieży, fanów smartfonów i innych gadżetów)).


04.02 - Kosynierzy w Mińsku:-) Radosław i Jerzy Matusiewiczowie.
Radosław i Jerzy Matusiewiczowie
19.01 - Pan Czesław Matusewicz szuka swoich krewnych w Stanach Zjednoczonych, Argentynie i na Białorusi. Czytaj więcej tutaj.
09.01 - Białoruś wprowadziła bezwizowy dla 80 krajów. Witamy na Białorusi!


2016

24.12 - Aniołowie w niebie głoszą wieść radosną: Bożego Narodzenia nadszedł czas! To czas ludzkiej miłości i życzliwości, niech nie zabraknie Wam także radości.Kolędujcie z uśmiechem na twarzach, a sylwestrową noc spędźcie na wesołych zabawach!
14.08 - W małej wsi Leonowicze regionu Puchowiczy niedaleko od Mińska odbyło się IV Międzynarodowe Spotkanie Matusewiczów. W miłej i przyjaznej atmosferze uczestnicy wymienianych wiadomości, omówiono wyniki ich badań genealogicznych, zapoznał się z życiem białoruskiej wsi, i zwiedzili miejscowy cmentarz. W spotkaniu wzięli udział Matusewiczy z Białorusi, Rosji i Niemiec.
31.03 - świetna wiadomość od greckiej stolicy: doskonałe wyniki w maratonie Ateny-2016 pokazał Alexander (10 lat) i Konstantyn (8 lat) Matusewiczy, który przyszedł do finiszu 163-m i 401-m. Udział w maratonie wzięło 13 107 osób. Gratulacje!
05.03 - Bardzo interesująca historia Heleny Matusiewicz z Tel Awiwu o podróżach morskich – tutaj (wersja rosyjska).
21.01 - Nasza mapa. Dołącz teraz! Szczegóły są tutaj.

09.01 - Paweł Orłowski uprzejmie wysłał do nas informacje na temat Matusewiczów z wsi Wyalik, która jest obecnie w regione Iwieńcu, (45 km od Mińsku), a także niektóre informacje o Matusewiczach z regionów Wolozynu i Stolbców (XIX-XX w.).
08.01 - Helena Czarnych z Witebska wysłała informację o swoich przodkach. Aby uzyskać więcej informacji, patrz "Wyszukiwanie krewnych".


2015

29.12 - Tragiczna wiadomość nadeszła z australijskiego miejscu Newcastle zmarł Wiaczesław Matusevich. To był rodzaju i wesołą osobą. Wieczna pamięć!
15.08 - Elena z rosyjskiego mieścia Primorsko-Achtarsk przysłała nam zdjęcia swoich ciast i opowiadała o swoim hobby.
03.08 - Sofia Matusewicz z argentyńskiego mieścia Cordoba przysłała nam swój przepis Empanadow - tradycyjnych plackow latynoamerykańskich.
11.06 - Olga, żona Giennadija Matusiewicza z Chervenu, wysłała nowe zdjęcia dzieł męża. Podziwiamy!
28.05 - Opublikowałem listę miejscowości (z współrzędnymi na map.google.com), które są związane z historią mojej rodziny. Wersja rosyjska posiada szczegóły.
25.04 - Anastasia z Grodna napisała o swojej ulubionej pracy.
18.04 - Aljona z Petersburga napisała do nas o sobie i swojej pracy na rynku nieruchomości. I oczywiście zdjęcia dodane w nasz rozdział "Miss Matusewicz."
03.01 - Pan Ryszard z województwa białostockiego uczynił naprawdę swietny świąteczny prezent: napisał piosenkę na moje słowa - wierszyk, który byl poświęcony moja żoną 18 lat temu. Taki jest fajny tandem kreatywny!

02.05 - Gratulacje z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz święta Konstytucji 3 Maja!
27.03 - Grzegorz Walczak szuka jakieś ślady swojej rodziny od strony mamy. Szczegóły są tutaj.
28.03 - Ryszard Matusiewicz z Białostocczyzny odesłał nam historię o sobie i swoich Matusiewiczach. W sekcji "Linki" pojawił się link do strony Pana Ryszarda.
02.03 - Matusiewiczy są dla pokoju na Ukrainie, przeciwko wojnie i przemocy. Тримайтеся, брати і сестри!
05.02 - spotkanie Matusewiczów odbyło się w słonecznej Australii. Na tym eleganckim zdjęcie: Wiesław i jego żona Ludmiła (Newcastle, Australia), Aleksander (Moskwa, Rosja).
02.02 - nowe zdjęcia opublikowane w dziale ”Miss Matusewicz”.
25.12 - Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku

19.09 - Wioleta Lipnicka-Adamska poszukuję informacji i krewnych swojej prababki Michaliny Lipnickiej z d. Matusewicz, mieszkającej w Półdorożu ( do 1941 r.) - gmina Naliboki powiat Wołożyn.
15.06 - Rozpoczęliśmy Matusewicz/Matusiewicz DNA Project. Więcej informacji - tutaj.
31.03 - Szczere gratulacje wielkanocne dla wszystkich dobrzy ludzie!
30.03 - Leonid z Taganroga powiedział o sobie, swoich Matusewiczach, swoim biznesu.
16.03 - Rano. Cyclone "Javier" wyszedł od Mińska i pokryte śniegiem całe miasto.

16.02 - Oksana z Czelabińska wysłana zdjęcia budynku, w którym wynajmuje. Napisała, że ​​w tym samym stanie całe mieście. Paniki nie ma, ale ludzie mają poważny stres. Podobno zostać przekroczone promieniowanie tła. "A nasz gubernator pogratulował regionu z drugich urodzin ..." Życie toczy się dalej.

10.02 - Wladzimir z Penzy powiedział o sobie, swoich Matusewiczach, jak również swoje grupie "Dyctator" (szczegóły w naszej " Twórczości").

02.02 - Nowe przepisy gotowanie smacznego od Matusewiczow z Łotwy i Litwy - niestety tylko w wersji rosyjskiej. Ale w razie potrzeby - zrobię tłumaczenie:-)
2012
24.12 - Wesołych Świąt! Najlepsze życzenia dla nas wszystkich!
28.10 - Mińsk. Niedziela rano. Pierwszy śnieg.
29.09 - Mamy nowy rozdział "Meksyk".
28.09 - Elena Matusiewicz wysłała swoje zdjęcie do naszej stronki "Miss Matusiewicz”.
03.09 - Wiktoria Matusiewicz wysłała swoje zdjęcie do naszej stronki "Miss Matusiewicz”.
30.08 - Tatiana Matusiewicz z Mińska wysłała swoje zdjęcia do naszej stronki "Miss Matusiewicz
22.08 - Wizyta w zoo Berezyńskiego Rezerwatu pozostawia wiele pozytywnych emocji, nie tylko dzieci, ale u dorosłych


20.08 - Te fajnie zdjęcia wysłane Galina Matusiewicz z Baranowiczow, kiedy ona i jej rodzina pojechaliśmy przez wieś Wielka Gac (obwód brzeski), gdzie bylo święto Dozhinki.

 
O projekcie
Chcielismy powitac wszystkich Matusiewiczow, Matusewiczow czy tez Matuszewiczow! Prosze przesylajcie wiadomosci o sobie i swoich przodkach po polsku, angielsku lub rosyjsku jako ze wiekszosc nas mowi w tych jezykach. Mam nadzieje ze nasze skromne jak dotychczas rodzinne spotkania organizowane w poprzednich latach tutaj na Bialorusi przemienia sie w wieksze doroczne zloty. Zapraszamy na Bialorus wszystkich naszych ziomkow bo tutaj so nasze korzenie, bo stad wywodzi sie nasz rod.
 
Kontakt
Jury Matusewicz
Autorstwo pomysły, wsparcie i rozwój
Mińsk, Białoruś
E-mail: matusewicz@matusewicz.org

Jaroslaw Matusewicz
sponsor projektu, organizator offline-interakcji
Ateny, Grecja
E-mail: j.matusiewicz@jp-pharma.co.uk

Matusiewicz Radosław
konsultant naukowy
Polianec, Polska
E-mail: zeus.polaniecki@interia.pl

Kuleszow Borys Nikołajewicz
konsultant naukowy
Togliatti, Rosja

Shvetsova Nina
doradca techniczny
S-Petersburg, Rosja